خانه » آموزش » لینک سازی داخلی وردپرس از طریق کامنت بک لینک
لینک سازی داخلی وردپرس

لینک سازی داخلی وردپرس از طریق کامنت بک لینک

از جنبه آموزش لینک سازی داخلی در وردپرس، یکی از مهمترین مراحل سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو لینک سازی داخلی محسوب می شود که ارتباط میان مطالب یک سایت را فراهم می سازد. با استفاده از لینک سازی داخلی در مطالب وب سایت، خزندگان موتورهای جستجو به گونه ای موثر به دسته بندی مطالب خواهند پرداخت.  همچین شانس بازدید از دیگر مطالب سایت نیز از طریق این فرایند بیشتر خواهد شد. اهمیت این فرآیند به ویژه در سایت های ساخته شده با پلتفرم وردپرس به گونه ای است که ده ها افزونه مخصوص آن ساخته شده است. در این میان لینک سازی داخلی با استفاده از کامنت گذاری کاربران ایده ای جذاب محسوب می شود. در اینجا از شما دعوت می کنیم تا تمامی ایده پشت این مفهوم جذاب را در اینجا مطالعه نمایید.

 

و اما قسمت نظرات در وب سایت وردپرسی به کاربران اجازه می دهد با مدیر وب سایت یا دیگران کاربران به بحث و گفتگو بپردازد. برای استفاده کامل از قابلیت لینک سازی داخلی توصیه می شود تا به کاربران خود اجازه دهید در مورد مطالب وب سایت شما نظرات خود را مطرح نمایند.

 

لینک سازی داخلی وردپرس از طریق کامنت گذاری کاربران با استفاده از افزونه SEO Super Comments صورت می گیرد. با نصب این افزونه در مخزن وردپرس و فعال کردن آن بر روی وب سایت، برای هر نظر یا کامنت کاربر در سایت یک صفحه پویای جدید ایجاد خواهد شد که حاوی اطلاعات موجود در کامنت به صورت واقعی است. این صفحه تولید شده فی الواقع در پایگاه داده یا بانک اطلاعاتی وردپرس شما وجود نخواهد داشت بلکه این صفحه به صورت کاملا پویا و از طریق این افزونه ساخته خواهد شد. لینک نویسنده قدیمی در نظرات اکنون به صفحه تازه تولید شده منجر خواهد شد.

 

نتایج سایت های نمونه استفاده کننده از این افزونه شاهد پرش بزرگی در نتایج موتورهای جستجو بوده اند و همچنین بر ترافیک این وب سایتها افزوده شده است. مفهوم لینک سازی داخلی وردپرس با استفاده از بخش کامنت کاربران بر روی بهینه سازی صفحه هدف با استفاده از عنوان و برچسب H1 با استفاده از متن کامنت متکی است. دستاورد در اندازه شاخص برای سایت عظیم است. ممکن است سایت شما مطالب کمی داشته باشد اما دارای محتوای نظرات غنی باشد. با استفاده از این افزونه تمامی این نظرات به صورت جداگانه به عنوان صفحات فهرست می شوند.

[nextpage title=”لینک سازی داخلی وردپرس از طریق کامنت بک لینک”]

لینک سازی داخلی وردپرس با افزونه SEO Post Content Links

از منظر اصول سئوی سایت در گوگل، لینک سازی داخلی از جمله در سایتهای وردپرسی از مهمترین موارد است. بر پایه الگوریتم های گوگل، لینک های داخلی محتوای سایت، بررسی مطالب مرتبط و دسترسی ربات های گوگل را آسان می سازد. لینک های داخلی در فرآیند لینک سازی داخلی وردپرس سبب ایندکس سریع مطالب سایت خواهد شد.

اگر به عنوان یک وبمستر پیش از راه اندازی سایت خود از اهمیت لینک سازی داخلی آگاه باشید بدون تردید در ترسیم نقشه راه وب سایت خود موفق خواهید بود اما چنانچه از اهمیت لینک داخلی در ارتقاء سایت در میانه راه مطلع شده اید طبیعتا لینک سازی داخلی مطالب زیاد وب سایت شما به صورت دستی بسیار دشوار خواهد بود و نیازمند زمان و نیروی انسانی بالاست. به همین دلیل برای رفع این مشکل افزونه های متعددی د ر مخزن وردپرس پیش بینی شده است که یکی از مهمترین یا بهترین آن افزونه SEO Post Content Links است که وظیفه آن لینک سازی داخلی سایت وردپرسی شما است.

ایجاد لینک داخلی با افزونه SEO Post Content Links

از جنبه آموزش لینک سازی کار با این افزونه بسیار آسان است چرا که این افزونه بسیار نیرومند و هوشمند طراحی شده است. اقبال از این افزونه به حدی است که بیش از ۱۰ هزار بار دانلود در مخزن وردپرس درج شده است. افزون بر سادگی کار با این نرم افزار می توان به قابلیت پشتیبانی از چند زبان زنده دنیا نیز اشاره کرد. از دیگر موارد مهم این افزونه کاربردی وردپرس می توان به لینک شدن منطقی مطالب سایت اشاره کرد.

برای استفاده از این افزونه لازم است که ابتدا از طریق مخزن وردپرس آن را نصب کرده و سپس در پیشخوان وردپرس سایت خود آن را فعال نمایید. پس از فعال کردن افزونه بر روی قسمت Content Link کلیک نمایید تا صفحه setting افزونه برای شما نمایش داده شود.در صفحه باز شده گزینه های متعددی برای اجرای بهتر این افزونه قرار داده شده است.

در صفحه تنظیمات افزونه و از قسمت Count of links text می توانید تعداد لینک های مجاز در یک صفحه را مشخص نمایید. بهترین گزینه می تواند عدد ۳ باشد که پیش فرض خود افزونه است. در صفحه تنظیمات افزونه و از قسمت Black words می توانید لیستی از کلمات سیاه را تعیین نمایید تا از لینک شدن آن در محتوای سایت شما جلوگیری شود.

مهمترین قسمت تنظیمات افزونه لینک سازی داخلی وردپرس مربوط به گزینه Add links to H-tags است که باید بر روی آن کلیک نمایید و پس از فعال سازی، کلمات کلیدی را که تمایل دارید تا در محتوای سایت شما تبدیل به لینک شوند را مشخص نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.کادرهای ضروری علامت گذاری شده اند *

*

x

این را هم مطالعه کنید!

اشتباهات رایج بک لینک برای مبتدیان

اشتباهات رایج لینک سازی سایت توسط مبتدیان

قرار دادن بک لینک در سایتهای هدف کار سختی نیست، فقط باید یک خط کوچک ...