خانه » آموزش » لیست مهمترین فاکتورهای سئوی سایت در گوگل
مهمترین فاکتورهای سئو

لیست مهمترین فاکتورهای سئوی سایت در گوگل

پارامترهای مهم سئوی سایت در گوگل به صورت کلی و به صورت خاص برای وب سایت های تازه کار را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

راه اندازی کنسول جستجوی گوگل از طریق بخش  وبمستر تولز گوگل تا اطلاعات کاملا دقیقی از وضعیت وب سایت خود داشته باشید. مشاهده تعداد بک لینک ها، کلیک ها، خطاهای وب سایت و … از جمله مواردی است که در کنسول گوگل خواهید یافت.

نقشه سایت خود را تهیه و آن را در کنسول گوگل ثبت کنید. اگر از جوملا، وردپرس یا .. استفاده می کنید افزونه های کاربردی در این ارتباط ساخته شده است که می توانید استفاده کنید.

فایل Robots.Txt را که میزان محدودیت بات های گوگل را تعیین می کند ساخته و در کسنول گوگل ثبت کنید.

راه اندازی ابزار آمارگیر گوگل آنالیتیکس متعلق به شرکت گوگل تا کاربران احتمالی سایت خود را به سادگی ردیابی کنید.

در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای خاصی مانند جوملا یا وردپرس استفاده می کنید، افزونه یا پلاگین های مفیدی در ارتباط با دو مورد بالا وجود دارد.

از طریق ابزارهای رایگانی که در سراسر وب وجود دارد، لینک های شکسته خود را یافته و اصلاح نمایید. همچنین بک لینک های سایت های مشابه با خود را چک کنید و الگوبرداری لازم را انجام دهید.

لینک سازی داخلی از موارد مهم سئوی سایت محسوب می گردد. در صورتی که از سیستم مدیریت محتوای خاصی مانند وردپرس استفاده می کنید افزونه های کاربردی در این ارتباط فراهم شده است.

از سایت های مرتبط با خود، بک لینک های با کیفیت فراهم کنید.

سرعت لود شدن سایت شما فاکتوری مهم در ارتباط با سئو محسوب می شود. با استفاده از ابزارهای آنلاین سرعت سایت خود را بررسی نمایید.

با توجه به افزایش استفاده از دستگاه های موبایل، کارایی سایت خود را در ارتباط با آن افزایش دهید.

محتوای سایت خود را بهینه سازی کنید. از تکرار کلمات کلیدی سایت خود به صورت افراطی اجتناب کنید و از محتوای تکراری پرهیز کنید.

متا تگ عنوان، توضیحات و … بخشی مهم از سئوی سایت محسوب می گردد که باید به صورت دقیق در سایت شما وجود داشته باشد. در صورتی که از وردپرس استفاده می کنید افزونه های کمکی خاصی وجود دارد که به صورت اتوماتیک آنها را برای شما فراهم خواهد آورد.

سایت خود را در یک سیستم آنلاین بررسی سئوی سایت ثبت کنید و اشکالات احتمالی آن را از جنبه کدنویسی و موارد دیگر برطرف نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.کادرهای ضروری علامت گذاری شده اند *

*

x

این را هم مطالعه کنید!

انکر تکست یا متن لینک چیست

انکر تکست یا متن لینک سئو شده در گوگل

یکی از رایج ترین  اشتباهات مدیران سایتها در سئو سایت برای گوگل، نادیده گرفتن فرمول ...