خانه » آموزش لینک سازی

آموزش لینک سازی

آیا به راستی خرید بک لینک که از دید مقامات گوگل مجاز نیست! می تواند سبب آسیب رسیدن به رتبه و جایگاه ما در موتورهای جستجو شود؟ با توجه به هزینه بالای خرید بک لینک دائمی این کار به صرفه است؟ آیا بدون بک لینک امکان پیشرفت سایت در موتورهای جستجو وجود دارد؟

بسیاری از متخصصین سئوی سایت به درستی معتقدند که داشتن محتوای با کیفیت یکی از دلایل موفقیت و پیشرفت سایت در نتایج موتورهای جستجو است. با اینحال نگاهی به سایتهای بازاریابی یا فروشگاهی که محتوای ثابت و یکسانی داشته اند و در نتایج گوگل جایگاه های متفاوتی را رقم زده اند بار دیگر اهمیت فاکتور دیگری غیر از محتوای یکتا را برجسته می کنند. طبیعتا گوگل و سایر موتورهای جستجو در میان این سایتهای با محتوای ثایت به دنبال یافتن با ارزشترین آنها است در نتیجه افزون بر توجه به محتوای موجود در آنها بر روی فاکتوری مهم تاکید می کند و  این فاکتور با اهمیت چیزی نیست جز بک لینک

تعداد بک لینک های سایت فادو

با فرض این نکته که پس از بررسی سایتهای با محتوای ثابت توسط  موتور جستجو، لینک های ارجاع داده شده به این قبیل سایتها به عنوان نشانه ای از اعتبار آنها مورد بازبینی قرار خواهد گیرد، ارزش لینک برگشتی به صورت مستقیم به اقتدار یا اتوریتی وابسته است. هر چه بک لینک دارای اتوریتی بالاتری باشد جایگاه سایت مقصد بهتر خواهد بود.

آموزش لینک سازی

ساخت بک لینک پر هزینه و وقتگیر است چرا که از زاویه الگوریتم های گوگل، این فرآیند باید به صورت طبیعی انجام شود. از طرف دیگر لینک برگشتی به سایت مقصد به تنهایی در رتبه بندی سایت در گوگل نقش نخواهد داشت بلکه کیفیت آنها به همراه سایر فاکتورها از جمله ساختار درست وب سایت نیز موثر است. همچنین انتخاب درست کلمات کلیدی هدف، نقش پر رنگی در فرآیند لینک سازی بر عهده خواهد داشت.

آموزش لینک سازی

با اینکه ساخت بک لینک یک پروسه سخت و زمانبر است با این حال تاثیر آن بر روی سئوی سایت از جهت ارتقا در موتورهای جستجو انکار ناپذیر است و نمی توان آن را نادیده گرفت. ارزش بک لینک زمانی که با محتوایی ارزشمند هم همراه باشد بیشتر خواهد شد.

 از جنبه آموزش لینک سازی برای بک لینک گرفتن روش های گوناگونی وجود دارد که در این مقاله به صورت مختصر عنوان خواهد شد. لازم به تذکر است که بک لینک در میان محتوای با کیفیت که علاوه بر صفحه اصلی سایت بتواند صفحات دیگر سایت مقصد را هدف قرار دهد در اولویت لینک سازی خواهد بود. از میان روش های گوناگون لینک سازی و ساخت بک لینک برای سایت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شبکه های اجتماعی

تهیه پست مهمان در سایت های پذیرنده مقالات

ارسال کامنت یا دیدگاه در بخش نظرات وب سایت ها و وبلاگ های فعال

فعالیت در بخش فروم ها یا انجمن ها

ثبت سایت در دایرکتوری ها

ثبت سایت در قسمت پروفایل شخصی وب سایت ها

قابل ذکر است که الگوریتم های گوناگون گوگل که تلاش می کنند تا بهترین نتایج را در اختیار کاربران قرار دهند در مقاطع  زمانی مختلف دچار تغییراتی می شود که طی آن بعضی از روش های لینک سازی از اهمیت و اعتبار آن کاسته می شود. به همین دلیل داشتن یک استراتژی جهت لینک سازی بسیار اهمیت دارد که طی آن زمان و هزینه در آن سنجیده خواهد شد.

ساخت بک لینک رایگان

استفاده از سایت های شناخته شده جهانی دارای اتوریتی بالا امکان لینک سازی رایگان را برای کاربران فراهم ساخته است و از طرفی نیاز به خرید بک لینک را کاهش داده است. تعدادی از سایت های شبکه های اجتماعی و نیز سایتهای تجاری جزئی از این موارد است.

بک لینک گرفتن از سایت توئیتر twitter

ساخت بک لینک در توئیتر

پیج اتوریتی توئیتر: ۱۰۰

دامین اتوریتی توئیتر: ۱۰۰

از جمله روش های رایگان ساخت بک لینک استفاده از سایت توئیتر به عنوان یک شبکه اجتماعی یا میکروبلاگ است که به کاربران میلیونی در سراسر جهان اجازه می دهد پیام های متنی کوتاه خود را تحت عنوان توئیت ارسال کنند. اگر چه یکی از ویژگی های سایت توئیتر تعداد کاراکترهای محدود آن است اما با وجود چنین محدودیتی به سرعت در سراسر جهان با اقبال مواجه شده است. افزون بر نوشتار، می توانید در هر توئیت ارسالی خود در سایت توئیتر فیلم، عکس و .. به همراه لینک سایت مقصد را نیز ارسال نمایید.

دقت در این نکته لازم است که اگر چه لینک های موجود در سایت توئیتر نوفالو هستند و در نگاه اول ارزش کمتری نسبت به لینک های فالو دارند، اما رتبه بندی سایت ها به طور کامل وابسته به این موارد نیستند و سیگنال های شبکه های اجتماعی ناشی از فعالیت میلیاردها نفر در سراسر جهان  نقشی غیر قابل انکار در این زمینه دارند.

بک لینک گرفتن از سایت یوتیوب youtube

ساخت بک لینک در یوتیوب

پیج اتوریتی یوتیوب: ۹۷

دامین اتوریتی یوتیوب: ۱۰۰

روش دیگر ساخت بک لینک رایگان استفاده از یوتیوب یعنی دومین سایت پرطرفدار جهان است که طی آن میلیون ها کاربر، اقدام به بارگزاری و تماشای میلیون ها ویدئو می نمایند. تفاوتی که در این میان وجود دارد این است که افرادی که در این سایت ثبت نام کرده اند قادر به آپلود ویدئو خواهند بود و دیگرن تنها قادر به تماشای آنها هستند. بدین جهت برای لینک سازی در یوتیوب نیاز به ثبت نام در این سایت خواهید داشت. با استفاده از سه روش کامنت گذاری در قسمت نظرات ویدئوهای مرتبط با فعالیت خود، ثبت سایت در قسمت پروفایل کانال یوتیوب و نیز قرار دادن لینک سایت مقصد در انتهای ویدئوی آپلود شده قادر به ساخت بک لینک در یوتیوب هستند.

بک لینک گرفتن از سایت آمازون amazon

ساخت بک لینک در آمازون

پیج اتوریتی آمازون: ۸۸

دامین اتوریتی آمازون: ۹۷

روش دیگر ساخت بک لینک رایگان استفاده از سایت شرکت تجارت الکترونیک آمازون است که امروز به عنوان غول خرده فروشی جهان شناخته می شود. این غول خرده فروشی که در ابتدا فروشگاه کتاب بوده است امروز هزاران محصول متنوع را پوشش می دهد. جهت ساخت بک لینک در آمازون از دو روش می توانید استفاده نمایید. روش اول ثبت لینک در قسمت پروفایل این وب سایت البته پس از عضویت در آن است و روش دوم راه اندازی قسمت بازاریابی این وب سایت است که پس از انجام مراحل تایید، قادر خواهید بود لینک سایت خود را در آن درج نمایید.

بک لینک گرفتن از سایت پینترست pinterest

ساخت بک لینک در پینترست

پیج اتوریتی پینترست: ۹۴

دامین اتوریتی پینترست: ۹۸

از دیگر سایتهای مهم جهت لینک سازی رایگان می توان از پینترست  به عنوان یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی اشتراک گذاری تصاویر نام برد. در سایت پینترست شما قادر هستید تصاویر دلخواه خود را پین نمایید و دیگر اعضای این سایت می توانند تصاویر شما را لایک نمایند. از مهمترین ویژگی های سایت پینترست امکان درج آدرس سایت یا صفحه اینترنتی دلخواه در هنگام پین کردن تصاویر است. به همین دلیل یکی از سایت های مهم جهت لینک دادن به صفحات داخلی سایت مقصد محسوب می شود. نکته مهم در ارتباط با پینترست این است که شما با تایید سایت خود قادر خواهید بود تا بک لینک فالو از پینترست دریافت نمایید.

بک لینک گرفتن از ویکی پدیا Wikipedia

ساخت بک لینک در ویکی پدیای فارسی

پیج اتوریتی ویکی پدیای فارسی: ۶۴

دامین اتوریتی ویکی پدیای فارسی: ۹۱

از مهمترین سایت ها جهت لینک سازی رایگان دیگر می توان از ویکی پدیا نام برد. این دانشنامه عظیم و چند زبانه که محتویات آن با همکاری افراد زیادی در سراسر جهان نوشته و ویرایش می شود به شما امکان می دهد تا از آن لینک های نوفالو دریافت کنید. در صورتی که با دقت به نتایج گوگل نگاهی بیاندازید مشاهده خواهید کرد که صفحات این سایت در بیشتر موارد در صدر نتایج گوگل است که خود میزان اهمیت آن را نشان می دهد. برای ساخت بک لینک در ویکی پدیا پس از عضویت قادر خواهید بود تا با تولید محتوای با ارزش و مورد نیاز این سایت، لینک های مقصد را به عنوان منبع در آن درج نمایید.

بک لینک گرفتن از سایت لینکدین linkedin

ساخت بک لینک در لینکدین

پیج اتوریتی لینکدین: ۹۶

دامین اتوریتی لینکدین: ۹۸

یک روش ساخت بک لینک رایگان و موثر دیگر استفاده از سایت شبکه اجتماعی تجاری لینکدین است. بر خلاف شبکه های اجتماعی دیگر، این سایت بر مبنای روابط تجاری استوار شده است و هم اکنون میلیون ها متخصص در سراسر جهان در این سایت بزرگ اطلاعات کاری و شخصی خود را درج نموده اند. در این سایت به دو روش قادر به ساخت بک لینک خواهید بود. اولین روش ثبت سایت خود در قسمت پروفایل این وب سایت است. روش دیگر اشتراک گذاری مطالب و مقالات  است که طی آن قادر خواهید بود تا لینک های دلخواه خود در میان آنها منتشر نمایید.

اشتباهات رایج لینک سازی و ساخت بک لینک

باید دقت کرد که در فرآیند لینک سازی، تعداد بک لینک سایت از اهمیت کمتری برخوردار است و کیفیت آنها بیشترین اهمیت را خواهد داشت. استفاده از روش های کلاه سیاه و نرم افزاری در جهت ایجاد بک لینک انبوه اکیدا توصیه نمی شود. اگر با داشتن تعداد بک لینک مشخص، جایگاه شما در گوگل مناسب نیست این به معنی افزودن بی رویه تعداد بک لینک نیست. در اینجا لازم است که ابتدا سایر موارد سئوی سایت که در جایگاه شما موثرند مورد بررسی قرار گیرد.

از جمله اشتباهات دیگری که به طور معمول مدیران کم تجربه سایت های تازه کار انجام می دهند تمرکز زیاد بر روی یک کلمه کلیدی خاص جهت لینک سازی است. با توجه به تغییرات پیاپی الگوریتم های گوگل، این امر سبب آسیب جدی به نتایج سایت در موتورهای جستجو خواهد شد. به همین دلیل لازم است تا در فرآیند لینک سازی بر روی کلمات کلیدی زیادی تمرکز داشت که خود بحثی جداگانه است. همچنین داشتن بک لینک فالو به تنهایی اشتباه است و از دید الگوریتم های گوگل غیر طبیعی است به همین دلیل لازم است تا نسبتی میان لینک های فالو و نوفالو شما برقرار باشد.